Trek na Malou Fatru

Když se venku hlásí sychravé a absolutně nevhodné počasí pro lezení, jsou zde i další možnosti, jak trávit aktivně volný čas. Ačkoliv většina členů Pálavského věšáku nemohla vyrazit, domluvili jsme se alespoň ve třech a i přes špatně vyhlížející předpověď počasí jsme 15.9. vyrazili na menší hřebenový výlet na Malou Fatru. Odjezd byl již kolem páté hodiny ranní, což nebylo zrovna příjemné, ale kvůli tříhodinové cestě autem zcela nezbytné. První den vedla naše cesta ze Starého Dvora přes chatu Na Grúni, vrchol Chleb až do cílového místa na chatu Pod Chlebom. Cesta na chatu Na Grúni byla pohodová a nečinila nám sebemenší potíže. Na chatě jsme se na chvíli zastavili a poseděli v jejím příjemném prostředí. Poté začala být cesta přinejmenším veselá. Museli jsme totiž vystoupat strmý kopec na PoludňovýGrúň, který byl ale díky vlhkému počasí velmi zbahněný a co krok, to velká šance na uklouznutí. Nakonec jsme cestu s menšími útrapami skoro bez úhony zvládli, ovšem o čistotě našich bot a kalhot se dalo leda tak polemizovat. Poté jsme přešli po hřebeni, který nabízel úžasná panoramata, až na vrchol Chleb, nejvyšší bod naší túry, odkud jsme pokračovali směrem k chatě. Asi i díky státnímu svátku, který ten den na Slovensku byl, byla chata možná dokonce i plně obsazena, což nám ale nevadilo, protože o to větší legrace se na chatě užila.

V sobotu ráno na nás ovšem čekalo počasí, které nám předpověď slibovala. Déšť a nepříjemně se valící hustá mlha a do toho ještě zbahněná a kluzká země nás donutily změnit plány. Místo původně plánované cesty na Kriváň jsme se rozhodli sjet lanovkou dolů a ušetřený čas jsme věnovali procházce Jánošíkovými Dierami, která byla příjemnou náhradní variantou.

I přes špatné počasí a změnu plánu jsme si túru velice užili a již se těšíme na další turistickou akci s Pálavským věšákem!

Kristýna Novotná

Napsat komentář