Brigáda na Pálavě 2018

Brigáda na Pálavě 2018

Lezení na Pálavě je v plném proudu!

Pálavské vrchy přitahují každoročně pěknou řádku lezců. Z důvodu ochrany přírody se však smí lézt až od půlky srpna a ačkoliv se může zdát, že je skála sama o sobě připravená kdykoliv, samotné cesty a přístup na ně je potřeba každoročně obnovovat. Z toho důvodu proběhla 7.10. na Pálavě brigáda, aby lezecká sezóna, která končí k poslednímu dni kalendářního roku, byla pro lezce co nejpříjemnější a rádi se sem vraceli.

Čtěte více

Slovinsko – Črni Kal – podzim 2017

Slovinsko – Črni Kal – podzim 2017

Poslední říjnový týden se přímo vybízel poodjet kousek na jih, neboť v Čechách hlásili nejenom nízké teploty, ale hlavně silný vítr. Tři členové Pálavského věšáku – Láďa, Vojta a Kristýna a 4 členové Horolezeckého oddílu Hodonín – Maja, Marián, Marek a Honza proto spojili nejenom kalendáře, ale i lezecký materiál a 25. října po skončení pracovní doby vyrazili směr Črni Kal ve Slovinsku.

Čtěte více

Trek na Malou Fatru

Trek na Malou Fatru

Když se venku hlásí sychravé a absolutně nevhodné počasí pro lezení, jsou zde i další možnosti, jak trávit aktivně volný čas. Ačkoliv většina členů Pálavského věšáku nemohla vyrazit, domluvili jsme se alespoň ve třech a i přes špatně vyhlížející předpověď počasí jsme 15.9. vyrazili na menší hřebenový výlet na Malou Fatru. Čtěte více