S dětským kroužkem na Blázna

Jedné prosluněné dubnové soboty jsme se vydali s dětským kroužkem na Blázna. Nejednalo se o výpravu do žádného psychiatrického ústavu, jak by se mohlo zdát, nýbrž o výlet za lezením do skalní oblasti zvané Blázen, v jazyce místních obyvatel Blázon. Název vznikl zdomácněním zkráceniny původního názvu Blasenstein (Větrná skála).

Oblast jsme zvolili pro její přívětivou vzdálenost (kolem 50km od Břeclavi), relativně příjemný přístup ke skalám (nejmladší účastník výletu by asi nesouhlasil) a příslib opečení špekáčku jako závěrečnou třešničku na dortu. Taky pestrá paleta lezeckých cest v širokém rozsahu obtížností slibovala možnosti zábavy pro všechny. Vápencové skály se nachází pod zříceninou Plaveckého hradu, kterou byste našli nad slovenskou obcí Plavecké Podhradie na západním úpatí Malých Karpat.

Účast sice nebyla nikterak hojná, ale pro pěkný výlet plně dostačující. Výsledné složení čítalo pět lezoucích dětí, jedno nelezoucí dítě, tři rodiče, nepostradatelný záchranářský pes a dva vedoucí.

Počasí nám přálo, nebe bez mráčku, slunce vytrvale svítí a hřeje. Na skalách nezvykle málo lidí, takže prostoru víc než dost. Lezlo se, co šlo i nešlo. Nikdo nepřišel k vážnější fyzické či psychické újmě. Nálada se nesla po celou dobu na veselé vlně.

A na slibované finální špekáčky taky přišlo.

Co víc si přát? Takže akci hodnotím jako velice zdařilou a můžeme se těšit na další.

Všem zúčastněným díky, fotky z výletu si můžete prohlédnout v oddílových fotoalbech (Fotoalbum, Alba – Facebook).

Napsat komentář